Mnoho personálních agentur trvá na tom, jak si svých kandidátů cení, jak o ně pečuje. Když přijde na věc a je potřeba udělat něco víc než jen poslat životopis ke klientovi, po péči jako by se zem slehla. V Capacita se nedivíme, že i díky tomuto zacházení s kandidáty mají recruiteři a personální agentury špatnou pověst. Zvlášť mezi IT odborníky.

My v Capacita chceme spokojené kandidáty, kteří se k nám v budoucnu vrátí. Lehce se to řekne, ale vyzkoušeli jsme si, že je to dřina. Podívejte se, jak u nás vypadá péče o kandidáta se vší parádou.

Kandidát Dominik, fullstack developer, se rozhodl přestěhovat se se svojí manželkou za prací do Prahy.

Začalo to jednoduše. Dominik našel náš inzerát na pracovní pozici a poslal životopis.  Obratem mu zavolal náš konzultant, vyslechl Dominikovu motivaci ke změně zaměstnání, prošel s ním všechny možnosti vzhledem k jeho potřebě se relokovat a i přes to, že se nejednalo o lehkou situaci, nastartoval s ním spolupráci.

Na trhu panuje názor, že personální agentury jsou pouze přeposílači CV a maximálně poskytnou informaci, kam si má kdo zajít s jakým formulářem. Jenže takto to my dělat nechceme.

Mohli jsme od Dominikovi situace dát ruce pryč, protože potřeboval založit v Česku živnost, ale nevěděl jak. Tam, kde jiné agentury končí, my začínáme, takže jsme se s ním pustili do spolupráce.

„Rozhodl jsem se se ženou, že budeme žít v Praze. Protože jsem zvyklý pracovat na projektech jako kontraktor, chtěl jsem v této formě pracovat i zde,“ vzpomíná Dominik. „Nicméně jsem si tady musel založit firmu. Netušil jsem, kam se obrátit a jak to celé udělat…“

Dominik pokračuje: „Seznámil jsem se s Office manažerkou společnosti Capacita, která mi věnovala velký kus svého života. Domluvila schůzky na všech úřadech, kam jsem musel, abych získal živnostenské oprávnění, a ochotně mě tam doprovodila . Dopředu mi zjistila,  jaké všechny dokumenty mám mít s sebou, případně mi je rovnou připravila. No, neměla to se mnou lehké :-)“

Dominikovi jsme usnadnili celý proces – nemusel se starat prakticky o nic. „Mohl jsem se na společnost Capacita spolehnout. Jsem rád, že jsem na takovou firmu  narazil a můžu ji vřele doporučit všem, kdo potřebují poradit s hledáním nové práce.“

Chcete také stejnou péči jako měl Dominik? Řekněte si o svého IT agenta.