Thumbnail Hacking Lab – unikátní koncept etického hackingu v ČR

Hacking Lab – unikátní koncept etického hackingu v ČR

Nová hackerská laboratoř HackingLab vznikla pod značkou společnosti AEC. Má za cíl systematicky testovat úroveň zabezpečení různých moderních technologií, jako jsou například Wearables, Smart Gadgets, Smart Home či Smart Buildings. 7 mikro týmů etických hackerů intenzivně několik týdnů či měsíců daný produkt prověřuje a v případě nalezení zranitelnosti dodá partnerovi report i s návrhem odstranění. Výsledky jejich činnosti najdete na stránkách HackingLab.cz. Projekt se právě rozjíždí a v budoucnu má za cíl soustřeďovat komunitu nadšenců o etický hacking. Již nyní v něm našlo uplatnění i několik studentů, pro něž má HackingLab vždy dveře otevřené.

Thumbnail Novinka ve světě kryptoměn – bitcoinový smart contract programovací jazyk Miniscript

Novinka ve světě kryptoměn – bitcoinový smart contract programovací jazyk Miniscript

Věděli jste, že Bitcoin již umí smart kontrakty? Vývojáři z Blockstream Research nedávno představili developerské komunitě Miniscript, který pomáhá překonat bariéry mezi částmi softwaru používaného právě při smart kontraktech. Umožňuje také používat multisig ekosystém, který je efektivnější než jednoduchý jazyk. V podstatě se jedná o „přeformulování bitcoinových skriptů“. Miniscript, na kterém vývojáři dál pracují, je nyní k dispozici v implementacích pro C ++ a Rust.

Thumbnail Mobilní boom vytlačuje Web Dynpro a na scénu přichází Fiori

Mobilní boom vytlačuje Web Dynpro a na scénu přichází Fiori

Web Dynpro aplikace jsou obvykle programovány v ABAP jazyce a díky tomu jsou rovnou integrované do SAPu bez jakéhokoliv middlewaru. Ačkoliv Web Dynpro aplikace fungují ve standardních prohlížečích, jsou naprosto nepoužitelné pro mobilní zařízení. V době mobilního boomu bylo tedy potřeba najít vhodné řešení, umožňující alternativní vývoj ideálně in-house, které vyřeší problémy zobrazování stávajících Web Dynpro aplikací. Jako nejlepší alternativa se zdá být Fiori a jeho flexibilnější interface společně se skvělým UX. Jedním z nabízených řešení může být například Neptune Digital Experience. Přečtěte si, jaké možnosti tato platforma nabízí.

Thumbnail S kým se určitě vyspíte

S kým se určitě vyspíte

Obvykle se my, headhunteři z Capacita, vzděláváme v oblasti IT, abychom mohli lépe porozumět tomu, co dělají naši kandidáti a klienti. Tentokrát tomu bylo jinak. Vystřihli jsme si školení na téma spánek. A i přes to, že některé z věcí, co jsme slyšeli, jsme již věděli, není vůbec na škodu si je zopakovat. Jak tedy správně spát a k čemu nám spánek vlastně je? Sepsali jsme pár mouder a vychytávek, o které se s vámi rádi podělíme.

I vy můžete mít svého IT agenta

Zaujal vás článek o Dominikovi? I vy se můžete stát další IT hvězdou,
která má svého osobního agenta.