Během našeho pracovního života nás zaskočí nemálo překážek. Některé jsou menší a rychle pominou, některé větší a mají dlouhodobý dopad. Společně zažíváme největší test efektivity home office v praxi. Možná máte obavy, jak to bude vypadat v následujících týdnech a měsících.

Pojďme se na současné dění podívat jako na novou příležitost.

Pokud se věnujete konkrétním projektům a vaše smlouva se blíží ke konci, možná máte racionální strach, že vám ji neprodlouží. Pokud pracujete na hlavní zaměstnanecký poměr a čtete články předvídající recesi, určitě vám to nepřidá na klidu a řešíte, zda nepřijdete o své místo v týmu.

Jste právě v pozici, kdy hledáte práci a máte dojem, že jste bez šance? Nepodceňujte firmy! Naši klienti stále nabírají lidi a to aktuálně v on-line režimu. Nejde jen o malé start-upy, ale o konzervativní společnosti, kde vás přijmou na zaměstnanecký poměr i během opatření v rámci Covid-19. Firmy ve stávající situaci vidí příležitost, jak získat kvalitní členy do týmu, oproti předchozím rokům, kdy poptávka po zaměstnancích převyšovala nabídku. Zaměstnavatelé nepotřebují podání ruky, aby věděli, že jste přínosem do týmu – o svých kvalitách je zvládnete přesvědčit i na dálku.

Vždy je dobré znát všechny možnosti, doufat v nejlepší a počítat s nejhorším. Skvělá zpráva je, že případná krize bude mít na IT sektor nejmenší dopad. Většina firem přešla na on-line režim a začíná si uvědomovat výhody digitální firmy a práce na remote. Vývoj aplikací ani stavba webů se nezastaví ani při práci z domu. I malé firmy začínají pronikat do e-commerce a většina aktuálních nákupů i zábavy je prováděna on-line.

Samozřejmě, nikdy si nemůžete být jisti, jak se váš zaměstnavatel rozhodne. Pokud vám neprodlouží projekt, neklesejte na mysli. Čas, který máte, než nastoupíte na nový projekt využijte produktivně. Ke vzdělávání, odpočinku a přehodnocení svých pracovních návyků. Jakmile skončí veškerá opatření přijata s ohledem na pandemii, nepočítejte s tím, že se vše vrátí do původního stavu. Firmy zjistí, že práce z domu a externisté jsou výhodní a že přináší svěží pohled zvenčí. Proto je čas vypilovat své CV a prohloubit znalosti v oboru.

Potřebujete s tím pomoci? Obraťte se na naši bezplatnou službu IT Agent.